KONST / Litografier / Linoleumsnitt 15054372
nr 1505 4372
Wilhelm Kåge
(1889-1960), Sverige
Linoleumsnitt, Signerad, daterad 1917, modell. Bildmått: 19x21 cm, yttermått inklusive ram: 42x46 cm
Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 28 november 2022
kl 20:02:20
500 kr
600 kr
800 kr
Wilhelm Kåge
Läs mer om Wilhelm Kåge